
Jubileumjaar in teken van loopbaanontwikkeling
NSvP 80 jaar!
Het jaar 2006 vormde voor de NSvP een jubileumjaar waarin het 80-jarig bestaan van de Stichting werd gevierd. Het jubileum wilden wij op passende wijze, in het kader van de doelstelling van de Stichting, vieren. Gekozen werd voor de organisatie van een groot loopbaancongres, dat de titel meekreeg: “Blijvend Bewegen”.
Op het NSvP jubileumcongres konden de ruim 200 deelnemers een aardig beeld krijgen van de ontwikkeling die zich voordoet op het vakgebied van loopbaanontwikkeling. Centrale vragen waren: Hoe houd je de loopbanen van mensen van jongs af aan in beweging? Wat vraagt het van loopbaanprofessionals om dat te helpen realiseren? Welke beweging doet zich voor op het vakgebied van loopbaanontwikkeling? Doel van het congres was theorie en praktijk op het gebied van loopbaanontwikkeling dichter bij elkaar te brengen, zowel vanuit de persoons- als de organisatiegerichte benadering. Voorbeelden van innovatie in wetenschappelijk onderzoek en praktijkcases stonden centraal.
De titel “Blijvend Bewegen” past echter ook opvallend goed bij de geschiedenis die de Nederlandse Stichting voor Psychotechniek in de afgelopen 80 jaar zelf heeft doorgemaakt. In die tijd heeft de Stichting een belangrijke bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van de professie die de relatie mens-werk omvat. Het thema is hetzelfde gebleven, maar er is steeds op een andere manier uitdrukking aan gegeven. Eerst als beroepskeuze bureau, later als adviesbureau op het terrein van Personeel en Organisatie voor particulieren, bedrijven en instellingen en de laatste vijf jaar als organisatie zoals die nu is: een onafhankelijke stichting en vermogensfonds dat zich actief richt op de verdere ontwikkeling van het vakgebied van de Arbeids- en Organisatiepsychologie en de verspreiding van die vakkennis naar de praktijk.
In dit jaarverslag geven wij u een overzicht van de activiteiten die de Stichting onderneemt om invulling te geven aan haar doelstelling: het optimaal benutten van menselijk talent in de beroepssituatie. Het geeft een beeld van wat dankzij de inzet van velen in de afgelopen vijf jaar is opgebouwd.
Sonia Sjollema Directeur NSvP
